Kontakt: biuro@ok-kredyt.pl

Ok-Kredyt.pl - Udzielamy Kredytów bez BIK!

Krok 1 - wybierz jaką pożyczkę potrzebujesz:

Wnioskowana kwota: 300 zł
Okres kredytowania: 3 miesiące

Krok 2 - wypełnij formularz aby otrzymać ofertę:

Krok 1 - wybierz jaką pożyczkę potrzebujesz:

Wnioskowana kwota: 1 000 zł
Okres kredytowania: 3 miesiące

Krok 2 - wypełnij formularz aby otrzymać ofertę:

To, co powinieneś wiedzieć o oprocentowaniu.

Jak powszechnie wiadomo każda pożyczka czy kredyt zawiera oprocentowanie. Jego wartość jest nawet dosyć często reklamowana w telewizji czy prasie. Warto jednak zaznaczyć, że wysokość oprocentowania podawana przez banki to jedynie oprocentowanie nominalne, czyli jedynie część odsetek, które Klient będzie musiał spłacić. Nie obrazuje ono całości kwoty, która wymaga uregulowania.

 

Na każdej stronie internetowej, gdzie możliwe jest zaciągnięcie pożyczki, widnieje wysokość oprocentowania. Może ono przykładowo wynosić 6,99%, co będzie wskazywać na to, iż jest to tyle samo, co oprocentowanie lokaty lub konta oszczędnościowego. Dzięki niemu bank może pozwolić sobie na udzielanie większej ilości świadczeń, ponieważ stanowi ono element sporego dochodu. Klienci najczęściej dają się uwieźć reklamom, nie wiedząc o tym, że oprocentowanie przewijające się na plakatach nie jest tym, które będziemy spłacać w trakcie regulowania rat kredytowych.

 

Jeżeli Klient chce uzyskać informację na temat tego, jaka będzie całkowita wartość zaciągniętego świadczenia w skali roku, może pokusić się o skorzystanie z wskaźnika RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Po przeprowadzeniu obliczeń okazuje się, że całkowita kwota, jaką musimy spłacić w ramach zaciągniętej pożyczki nie jest już tak atrakcyjna, jak na początku i wzrasta nawet kilkakrotnie. Oczywiście wskaźnik RRSO również jest uwzględniany w reklamach, ale już nie jako główny element, który należy uwypuklić, aby przyciągał uwagę.

 

Każdy, kto ma na celu wzięcie kredytu, zazwyczaj przegląda i analizuje różne oferty pożyczkowe. Jedynie Klient znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej nie będzie zwracał uwagi na wysokość oprocentowania. Nieprzewidziane zdarzenia i nagłe przypadki losowe generują zaciąganie kredytu bez wcześniejszego sprawdzenia wysokości oprocentowania. Gdyby jednak taka osoba znała prawdę, mogłaby zastanowić się nad znalezieniem innego rozwiązania. Informacje na temat finansów i pożyczek są upowszechnione, ale nie brakuje takich Klientów, którzy dają się nabrać na chwyty reklamowe i podpisują umowy pożyczkowe w przekonaniu, że jest to ich jedyne oprocentowanie. Później zazwyczaj okazuje się, że rata kredytowa jest nieco większa, niż się spodziewaliśmy.

Stopa RRSO pożyczki

Minimalny i maksymalny okres spłaty pożyczki: Minimalny okres to 3 miesięce,a maksymalny to 60 miesięcy. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): Maksymalne RRSO wynosi 28,26%. Dla przykładu: pożyczając np. 15 000 zł na 60 miesięcy, raty miesięczne wyniosą po 422,40zł razem musimy zapłacić 25 344 zł, wówczas RRSO wynosi 28,26%.

Przykład całkowitego kosztu pożyczki Reprezentatywny przykład:
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 21,95%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 9500 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 093,88 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 9,90% w skali roku, całkowity koszt pożyczki 3593,88 zł (w tym: prowizja 1614,05 zł – 16,99%, odsetki 1979,93 zł), 40 miesięcznych rat równych w wysokości po 327,35 zł, ostatnia rata: 327,23 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.07.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Konsekwencje opóźnień oraz braku płatności rat:

Dla osób korzystających z obsługi domowej wskazany jest kontakt się ze swoim przedstawicielem, który opracuje i uzgodni plan rozwiązania problemu.

W przypadku pożyczki bez obsługi domowej (tzn. spłacanej przelewem na nasze konto), w razie niespłacenia raty w terminie, zostanie naliczona opłata za opóźnienie w wysokości maksymalnie 15 zł za każdy dodatkowy kontakt telefoniczny lub wysłany list.

Ta opłata odzwierciedla rzeczywisty koszt, jaki musi firma ponieść, gdy klient spóźni się ze spłatą. Aby otrzymać dodatkową pomoc, możesz zadzwonić na numer infolinii 0 801 707 990 (koszt całego połączenia wynosi 0,35 zł).

Jeśli opóźnienie w spłacie przekroczy 60 dni i pożyczkobiorca nie skontaktuje się z nami do tego momentu, zawarta umowa zostaje wypowiedziana w celu odzyskania wierzytelności.

Procedura windykacyjna

W razie braku możliwości płatności w pierwszej kolejności skontaktuj się z Swoim Przedstawicielem, który opracuje i uzgodni plan rozwiązania problemu.

Procedury windykacyjne są następujące: w przypadku niespłacenia odpowiedniej ilości rat (12) sprawa trafia do działu windykacji, następuje kontakt w sprawie spłaty pożyczki.

W przypadku dalszego niespłacenia raty postępowanie odbywa się zgodnie z zapisami polskiego prawa zatem występuje wezwanie do zapłaty, w ostateczności sprawa trafia do sądu.

W przypadku braku regulacji rat kredytowych, bank ma czas 30 dni, aby wypowiedzieć Klientowi umowę pożyczkową. Gdy okaże się, że chodzi o upadłość Klienta, czas wypowiedzenia umowy wynosi 7 dni.

Takie postępowanie może być spowodowane np. brakiem historii spłaty rat pożyczki.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Warunkiem przedłużenia jest spłata odsetek, składki ubezpieczeniowej i prowizji za przedłużenie okresu spłaty pożyczki. Pożyczka nie odnawia się automatycznie.

Aby odnowić pożyczkę należy zgłosić zapytanie miesiąc przed spłatą ostatniej raty. Odnowienie pożyczki jest możliwe tylko wtedy gdy pierwsza pożyczka była spłacana w terminie.

Wpływ pożyczki na zdolność kredytową

Określanie zdolności kredytowej Klienta opiera się głównie na analizie dochodów Klienta. Istotną rolę odgrywają również czynniki, takie jak: podjęte wcześniej zobowiązania oraz historia kredytowa Klienta.

Jeżeli raty kredytowe nie są spłacane w sposób regularny, Użytkownikowi grozi utrata pozytywnej historii kredytowej, a co za tym idzie, mogą pojawić się negatywne wpisy odnotowane w BIK.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK