Kontakt: biuro@ok-kredyt.pl

Ok-Kredyt.pl - Udzielamy Kredytów bez BIK!

Krok 1 - wybierz jaką pożyczkę potrzebujesz:

Wnioskowana kwota: 300 zł
Okres kredytowania: 3 miesiące

Krok 2 - wypełnij formularz aby otrzymać ofertę:

Krok 1 - wybierz jaką pożyczkę potrzebujesz:

Wnioskowana kwota: 1 000 zł
Okres kredytowania: 3 miesiące

Krok 2 - wypełnij formularz aby otrzymać ofertę:

Sondaż: zachowania kredytowe Polaków

Z badania opinii przeprowadzonego przez MillwardBrown na zlecenie Biura Informacji Kredytowej i Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy wynika, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy 15 proc. Polaków planuje zaciągnięcie kredytu lub pożyczki.

Wśród przyszłych kredytobiorców, największą popularnością będą cieszyły się kredyty ratalne, a zobowiązanie najczęściej nie przekroczy 10 tys. zł. Badanie pokazuje również, że osoby posiadające w tej chwili kredyt, przygotowując się do złożenia kolejnego wniosku kredytowego, skorzystają głównie z informacji pozyskanych ze swojego banku, a 17 proc. z nich sprawdzi swoją sytuację kredytową w BIK. Tymczasem wśród osób, które jeszcze nie są kredytobiorcami, a dopiero mają zamiar wnioskować o kredyt, odsetek chętnych do sprawdzania swoich danych w BIK znacząco wzrasta.

 

W ciągu najbliższego roku kredyt lub pożyczkę ma zamiar zaciągnąć 15 proc. Polaków - tak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Biura Informacji Kredytowej i Fundacji Kronenberga. Co ciekawe, dwie trzecie spośród osób planujących kredyt (65 proc.) spłaca równocześnie inne zobowiązanie finansowe. Połowa badanych, którzy planują zaciągnięcie kredytu w najbliższych miesiącach deklaruje, że kwota takiego zobowiązania nie przekroczy 10 tys. zł. Skorzystanie z kredytu na większą sumę (powyżej 100 tys. złotych) ma w planie 7 proc. badanych.

 

Choć z badania wynika, że zdecydowana większość Polaków nie myśli o kredycie w perspektywie najbliższych miesięcy, to dane w bazach informacyjnych BIK pokazują wyraźnie, że akcja kredytowa mocno przyspiesza, w szczególności jeśli chodzi o kredyty ratalne i gotówkowe. - W II półroczu tego roku można oczekiwać kontynuacji ożywienia na rynku kredytowym, między innymi z powodu niskiej inflacji i dalszego wzrostu realnych dochodów gospodarstw domowych- Małgorzata Bielińska z Biura Informacji Kredytowej, odpowiedzialna z program edukacyjny BIK "Buduj Dobrą Historię", na potrzeby którego przeprowadzono omawiane badanie.

 

Wyniki badania pokazały również, na jakie cele Polacy najczęściej zaciągali posiadane obecnie kredyty. Najwięcej, bo 27 proc. ankietowanych finansuje w ten sposób bieżące wydatki (np. jedzenie lub rachunki). Kolejne popularne cele to remont mieszkania (19 proc.) oraz zakup sprzętu RTV lub AGD (18 proc.). Na cele mieszkaniowe wskazało 13 proc. respondentów. Natomiast osoby dopiero planujące kredyt, w pierwszej kolejności wymieniały zakup sprzętu domowego (27 proc.), remont mieszkania (22 proc.) i zakup samochodu (13 proc.). Do 6 proc. zmniejsza się w tym przypadku liczba tych, którzy będą chcieli sfinansować kredytem bieżące wydatki.

 

Wyniki sondażu pokazują, że z pomocą kredytu finansujemy w głównej mierze te rzeczy, które kiedyś sobie zaplanowaliśmy, jednak nie są to dla nas kwestie priorytetowe -zauważa Małgorzata Bielińska - Równocześnie warto jednak zwrócić uwagę, że całkiem spora liczba respondentów wskazała, że dzięki kredytowi finansują bieżące wydatki. Jest to wynik niepokojący, bo może oznaczać, że osoby te nie są w stanie domknąć swojego domowego budżetu bez zewnętrznego finansowania.

Ankieterzy zapytali również Polaków, w jaki sposób przygotowują się do wizyty w banku przed zaciągnięciem kredytu. Ponad połowa badanych (53 proc.), którzy korzystają aktualnie z jakiegokolwiek produktu kredytowego, zanim złoży kolejny wniosek kredytowy, zasięga informacji w swoim banku. Co trzeci (32 proc.) bierze pod uwagę opinię rodziny i znajomych, a co czwarty (24 proc.) szuka informacji również w pozostałych bankach. Dane na swój temat z Biura Informacji Kredytowej chce pobrać 17 proc. ankietowanych. Nieco inaczej kształtują się odpowiedzi osób, które dopiero planują zaciągniecie zobowiązania kredytowego. Tu aż 40 proc. ma zamiar sprawdzić na stronie Biura Informacji Kredytowej, co banki wiedzą na ich temat, a 43 proc. chciałoby to zrobić osobiście w placówce BIK.

 

Jak podkreśla Małgorzata Bielińska z BIK, warto uzmysłowić sobie, że dobra historia kredytowa jest istotnym elementem, wspierającym nasze starania o kredyt. Wiedza o tym, jakie informacje na nasz temat znajdują się w bazie BIK, może znacznie ułatwić odpowiednie przygotowanie się do złożenia wniosku kredytowego. - Znając wszystkie mocne i ewentualne słabe strony naszej historii kredytowej, możemy bardziej świadomie ocenić, jakie są faktycznie szanse na otrzymanie satysfakcjonującej nas oferty kredytu.

Stopa RRSO pożyczki

Minimalny i maksymalny okres spłaty pożyczki: Minimalny okres to 3 miesięce,a maksymalny to 60 miesięcy. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): Maksymalne RRSO wynosi 28,26%. Dla przykładu: pożyczając np. 15 000 zł na 60 miesięcy, raty miesięczne wyniosą po 422,40zł razem musimy zapłacić 25 344 zł, wówczas RRSO wynosi 28,26%.

Przykład całkowitego kosztu pożyczki Reprezentatywny przykład:
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 21,95%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 9500 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 093,88 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 9,90% w skali roku, całkowity koszt pożyczki 3593,88 zł (w tym: prowizja 1614,05 zł – 16,99%, odsetki 1979,93 zł), 40 miesięcznych rat równych w wysokości po 327,35 zł, ostatnia rata: 327,23 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.07.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Konsekwencje opóźnień oraz braku płatności rat:

Dla osób korzystających z obsługi domowej wskazany jest kontakt się ze swoim przedstawicielem, który opracuje i uzgodni plan rozwiązania problemu.

W przypadku pożyczki bez obsługi domowej (tzn. spłacanej przelewem na nasze konto), w razie niespłacenia raty w terminie, zostanie naliczona opłata za opóźnienie w wysokości maksymalnie 15 zł za każdy dodatkowy kontakt telefoniczny lub wysłany list.

Ta opłata odzwierciedla rzeczywisty koszt, jaki musi firma ponieść, gdy klient spóźni się ze spłatą. Aby otrzymać dodatkową pomoc, możesz zadzwonić na numer infolinii 0 801 707 990 (koszt całego połączenia wynosi 0,35 zł).

Jeśli opóźnienie w spłacie przekroczy 60 dni i pożyczkobiorca nie skontaktuje się z nami do tego momentu, zawarta umowa zostaje wypowiedziana w celu odzyskania wierzytelności.

Procedura windykacyjna

W razie braku możliwości płatności w pierwszej kolejności skontaktuj się z Swoim Przedstawicielem, który opracuje i uzgodni plan rozwiązania problemu.

Procedury windykacyjne są następujące: w przypadku niespłacenia odpowiedniej ilości rat (12) sprawa trafia do działu windykacji, następuje kontakt w sprawie spłaty pożyczki.

W przypadku dalszego niespłacenia raty postępowanie odbywa się zgodnie z zapisami polskiego prawa zatem występuje wezwanie do zapłaty, w ostateczności sprawa trafia do sądu.

W przypadku braku regulacji rat kredytowych, bank ma czas 30 dni, aby wypowiedzieć Klientowi umowę pożyczkową. Gdy okaże się, że chodzi o upadłość Klienta, czas wypowiedzenia umowy wynosi 7 dni.

Takie postępowanie może być spowodowane np. brakiem historii spłaty rat pożyczki.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Warunkiem przedłużenia jest spłata odsetek, składki ubezpieczeniowej i prowizji za przedłużenie okresu spłaty pożyczki. Pożyczka nie odnawia się automatycznie.

Aby odnowić pożyczkę należy zgłosić zapytanie miesiąc przed spłatą ostatniej raty. Odnowienie pożyczki jest możliwe tylko wtedy gdy pierwsza pożyczka była spłacana w terminie.

Wpływ pożyczki na zdolność kredytową

Określanie zdolności kredytowej Klienta opiera się głównie na analizie dochodów Klienta. Istotną rolę odgrywają również czynniki, takie jak: podjęte wcześniej zobowiązania oraz historia kredytowa Klienta.

Jeżeli raty kredytowe nie są spłacane w sposób regularny, Użytkownikowi grozi utrata pozytywnej historii kredytowej, a co za tym idzie, mogą pojawić się negatywne wpisy odnotowane w BIK.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK