Kontakt: biuro@ok-kredyt.pl

Ok-Kredyt.pl - Udzielamy Kredytów bez BIK!

Krok 1 - wybierz jaką pożyczkę potrzebujesz:

Wnioskowana kwota: 300 zł
Okres kredytowania: 3 miesiące

Krok 2 - wypełnij formularz aby otrzymać ofertę:

Krok 1 - wybierz jaką pożyczkę potrzebujesz:

Wnioskowana kwota: 1 000 zł
Okres kredytowania: 3 miesiące

Krok 2 - wypełnij formularz aby otrzymać ofertę:

Przygotuj swój portfel do świąt!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami! Dla nas wszystkich to czas radości, spotkań z najbliższymi, ale i… wydatków. Przygotowania do świąt kosztują – i to niemało! Sprawdź, jak odpowiednio przygotować swój budżet na Gwiazdkę, aby starczyło na wszystko, czego potrzeba.

 

 

Planuj z wyprzedzeniem

Jak wynika z ubiegłorocznego raportu KPMG „Zimowe plany i wydatki Polaków”, przeciętna polska rodzina wydaje na święta niespełna 1900 złotych. Jak widać, jest to całkiem spora suma, którą przy standardowych wydatkach (nawet w grudniu pieniędzy na czynsz za mieszkanie nie dostaniemy w prezencie!) niełatwo tak „od ręki” wygospodarować na koncie. Wniosek nasuwa się sam – należy z wyprzedzeniem pomyśleć o Bożym Narodzeniu. Żeby jednak na samym myśleniu się nie skończyło, dobrze już np. z listopadowej wypłaty odłożyć kilkaset złotych na Gwiazdkę. Dzięki temu uchronimy nasz budżet przed zbyt drastycznym „odchudzeniem” w grudniu.

 

Z odkładaniem czasem może być problem, więc zamiast sporadycznego „chomikowania” dobrze na stałe zaplanować sobie w comiesięcznym budżecie określoną kwotę i odkładać ją systematycznie na dodatkowe/sezonowe wydatki. Warto również pomyśleć o założeniu lokaty, np. 3-, 6- lub 9-miesięcznej, z której odsetki otrzymamy w grudniu. Teraz oczywiście jest już na to za późno, ale dobrze rozważyć takie rozwiązanie w przyszłym roku.

Dzieci lub młodsi kuzyni w rodzinie niecierpliwie wyglądają prezentów? Namów ich jak najszybciej do napisania listu do św. Mikołaja! Dzięki temu poznasz ich listę życzeń i z wyprzedzeniem zaplanujesz odpowiednie zakupy. 

 

Zakupy w sieci

Każdego roku przed świętami sklepy i centra handlowe kuszą nas dziesiątkami przecen, promocji i ofert sezonowych. Marketerzy wymyślają coraz sprytniejsze sposoby „uwiedzenia” klienta, tym samym wyciągnięcia z jego portfela jeszcze większej sumy przy kasie. Jak sobie z tym radzić? Przede wszystkim pomyślmy o zakupach w internecie – oszczędzimy w ten sposób sporo czasu i uchronimy się przed agresywną promocją stosowaną w stacjonarnych sklepach. Zanim zdecydujemy się na jakiś zakup, skorzystajmy z porównywarek cenowych, aby znaleźć cybersklep, w którym zapłacimy najmniej za interesujący nas produkt. Na internetowych portalach aukcyjnych również możemy trafić na ciekawe okazje cenowe i oszczędzić w ten sposób cenne złotówki.

 

Zakupy w sklepie

Czasem bez wyjścia do sklepu stacjonarnego oczywiście się nie obejdzie. W takim wypadku najprostszym i od zawsze skutecznym sposobem na sklepowe „kuszenie” reklamowe jest wyprawa z gotową listą zakupów – kupujemy tylko to, co sobie zaplanowaliśmy! Oczywiście w grudniu nie zawsze jest to możliwe, bo często dopiero na zakupach szukamy poszczególnych prezentów. Na to też mamy sposób! Nie wypuszczajmy z ręki komórki z kalkulatorem i przed pójściem do kasy podliczmy wszystkie koszty. Wyszło za drogo? Poszukajmy tańszych odpowiedników poszczególnych gadżetów, może niekoniecznie firmowych, żeby nie płacić więcej za markę. Warto skorzystać też z darmowych aplikacji na telefon, które po zeskanowaniu kodu kreskowego wskażą nam inny sklep (stacjonarny lub internetowy), gdzie za ten sam produkt zapłacimy czasami nawet do kilkudziesięciu złotych taniej!

 

Gdy jednak zabraknie…

Mimo dobrych chęci i skrupulatnych podliczeń nie zawsze uda nam się zmieścić w budżecie. Czasem pojawi się jakiś większy, niespodziewany wydatek… Co wtedy? W takim wypadku warto przyjrzeć się świątecznej ofercie pożyczkowej sprawdzonych instytucji finansowych. Sporo z nich przygotowuje specjalne oferty z myślą o bożonarodzeniowych wydatkach, gdzie rata pożyczki jest tak skonstruowana, aby nie stanowiła nadmiernego obciążenia dla domowego budżetu. Warto przeanalizować i rozważyć takie świąteczne propozycje, dostępne m.in. w ofercie  Kasy Stefczyka. Zawsze można również pomyśleć o otwarciu lini pożyczkowej na koncie, która zapewni nam szybki i wygodny dostęp do dodatkowych środków. Pamiętaj jednak, że każda decyzja kredytowa jest zależna od indywidualnej oceny zdolności kredytowej, więc zawsze podchodź odpowiedzialnie do swoich finansów.

Stopa RRSO pożyczki

Minimalny i maksymalny okres spłaty pożyczki: Minimalny okres to 3 miesięce,a maksymalny to 60 miesięcy. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): Maksymalne RRSO wynosi 28,26%. Dla przykładu: pożyczając np. 15 000 zł na 60 miesięcy, raty miesięczne wyniosą po 422,40zł razem musimy zapłacić 25 344 zł, wówczas RRSO wynosi 28,26%.

Przykład całkowitego kosztu pożyczki Reprezentatywny przykład:
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 21,95%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 9500 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 093,88 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 9,90% w skali roku, całkowity koszt pożyczki 3593,88 zł (w tym: prowizja 1614,05 zł – 16,99%, odsetki 1979,93 zł), 40 miesięcznych rat równych w wysokości po 327,35 zł, ostatnia rata: 327,23 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.07.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Konsekwencje opóźnień oraz braku płatności rat:

Dla osób korzystających z obsługi domowej wskazany jest kontakt się ze swoim przedstawicielem, który opracuje i uzgodni plan rozwiązania problemu.

W przypadku pożyczki bez obsługi domowej (tzn. spłacanej przelewem na nasze konto), w razie niespłacenia raty w terminie, zostanie naliczona opłata za opóźnienie w wysokości maksymalnie 15 zł za każdy dodatkowy kontakt telefoniczny lub wysłany list.

Ta opłata odzwierciedla rzeczywisty koszt, jaki musi firma ponieść, gdy klient spóźni się ze spłatą. Aby otrzymać dodatkową pomoc, możesz zadzwonić na numer infolinii 0 801 707 990 (koszt całego połączenia wynosi 0,35 zł).

Jeśli opóźnienie w spłacie przekroczy 60 dni i pożyczkobiorca nie skontaktuje się z nami do tego momentu, zawarta umowa zostaje wypowiedziana w celu odzyskania wierzytelności.

Procedura windykacyjna

W razie braku możliwości płatności w pierwszej kolejności skontaktuj się z Swoim Przedstawicielem, który opracuje i uzgodni plan rozwiązania problemu.

Procedury windykacyjne są następujące: w przypadku niespłacenia odpowiedniej ilości rat (12) sprawa trafia do działu windykacji, następuje kontakt w sprawie spłaty pożyczki.

W przypadku dalszego niespłacenia raty postępowanie odbywa się zgodnie z zapisami polskiego prawa zatem występuje wezwanie do zapłaty, w ostateczności sprawa trafia do sądu.

W przypadku braku regulacji rat kredytowych, bank ma czas 30 dni, aby wypowiedzieć Klientowi umowę pożyczkową. Gdy okaże się, że chodzi o upadłość Klienta, czas wypowiedzenia umowy wynosi 7 dni.

Takie postępowanie może być spowodowane np. brakiem historii spłaty rat pożyczki.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Warunkiem przedłużenia jest spłata odsetek, składki ubezpieczeniowej i prowizji za przedłużenie okresu spłaty pożyczki. Pożyczka nie odnawia się automatycznie.

Aby odnowić pożyczkę należy zgłosić zapytanie miesiąc przed spłatą ostatniej raty. Odnowienie pożyczki jest możliwe tylko wtedy gdy pierwsza pożyczka była spłacana w terminie.

Wpływ pożyczki na zdolność kredytową

Określanie zdolności kredytowej Klienta opiera się głównie na analizie dochodów Klienta. Istotną rolę odgrywają również czynniki, takie jak: podjęte wcześniej zobowiązania oraz historia kredytowa Klienta.

Jeżeli raty kredytowe nie są spłacane w sposób regularny, Użytkownikowi grozi utrata pozytywnej historii kredytowej, a co za tym idzie, mogą pojawić się negatywne wpisy odnotowane w BIK.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK