Kontakt: biuro@ok-kredyt.pl

Ok-Kredyt.pl - Udzielamy Kredytów bez BIK!

Krok 1 - wybierz jaką pożyczkę potrzebujesz:

Wnioskowana kwota: 300 zł
Okres kredytowania: 3 miesiące

Krok 2 - wypełnij formularz aby otrzymać ofertę:

Krok 1 - wybierz jaką pożyczkę potrzebujesz:

Wnioskowana kwota: 1 000 zł
Okres kredytowania: 3 miesiące

Krok 2 - wypełnij formularz aby otrzymać ofertę:

Pożyczkobiorco, czytaj umowy!

Bardzo wielu klientów biur kredytowych nie czyta umów które podpisują, liczy się dla nich tylko otrzymanie pożyczki lub kredytu. Dlaczego tak się dzieje ?

 

Z doświadczenia pośrednika finansowego prowadzącego tą działalność od ponad dwunastu lat, wiem że większość klientów przychodzących do biur kredytowych po pożyczkę nawet nie zadaje sobie trudu aby przeczytać umowę pożyczki, o np. regulaminie jej udzielenia już nawet nie wspominając. Najczęstszy schemat jest taki iż, przychodzi pożyczkobiorca do danego biura, przedstawia swoją sytuację, (często ukrywając ważne informacje), a następnie pyta czy ma szanse na jakąkolwiek pożyczkę.

 

Oczywiście podaje kwotę jaką chciałby uzyskać, jednak bardzo często jeśli ona jest nieosiągalna decyduje się na jakąkolwiek dostępną, czy zaproponowaną przez doradcę finansowego. Czyli jeżeli jakakolwiek kwota jest dostępna klient na nią się decyduje. Doradca drukuje umowę pożyczki, przedstawia ją klientowi, i co wtedy się dzieje? Najczęściej pożyczkodawca bez czytania, czy nawet zadawania pytań o wysokość raty bez zastanowienia ją podpisuje!

 

Dlaczego tak się dzieje? Z moich obserwacji wynika że klient udając się do biura kredytowego idzie tam z myślą iż, nie ważne ile będzie wynosić rata do spłaty, na jaki okres czasu otrzyma pożyczkę, a nawet czy stać go będzie ją spłacić ! Ważne tylko jest to aby otrzymał jakąś kwotę, a potem jakoś to będzie. Na pewno jest to błędne podejście do tematu, poprzez takie zachowania możemy wpaść w pętlę zadłużenia, płacić niepotrzebnie duże odsetki czy inne koszty.

 

Pamiętajmy, każdą umowę którą podpisujemy należy dokładnie przeczytać, a w razie wątpliwości nie bójmy się zadawać pytań, dotyczy to nie tylko umów pożyczkowych, a wszystkich umów jakie podpisujemy! Takie postępowanie na pewno pozwoli nam na uniknięcie przykrych niespodzianek.

 

Należy pamiętać o tym że przeczytanie umowy którą podpisujemy to tylko kilka chwil, a gdy już ją podpiszemy możemy być zmuszeni do jej przestrzegania przez bardzo długi okres czasu, co może być dla nas dotkliwe jeśli umowa jest dla nas niekorzystna.

Stopa RRSO pożyczki

Minimalny i maksymalny okres spłaty pożyczki: Minimalny okres to 3 miesięce,a maksymalny to 60 miesięcy. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): Maksymalne RRSO wynosi 28,26%. Dla przykładu: pożyczając np. 15 000 zł na 60 miesięcy, raty miesięczne wyniosą po 422,40zł razem musimy zapłacić 25 344 zł, wówczas RRSO wynosi 28,26%.

Przykład całkowitego kosztu pożyczki Reprezentatywny przykład:
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 21,95%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 9500 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 093,88 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 9,90% w skali roku, całkowity koszt pożyczki 3593,88 zł (w tym: prowizja 1614,05 zł – 16,99%, odsetki 1979,93 zł), 40 miesięcznych rat równych w wysokości po 327,35 zł, ostatnia rata: 327,23 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.07.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Konsekwencje opóźnień oraz braku płatności rat:

Dla osób korzystających z obsługi domowej wskazany jest kontakt się ze swoim przedstawicielem, który opracuje i uzgodni plan rozwiązania problemu.

W przypadku pożyczki bez obsługi domowej (tzn. spłacanej przelewem na nasze konto), w razie niespłacenia raty w terminie, zostanie naliczona opłata za opóźnienie w wysokości maksymalnie 15 zł za każdy dodatkowy kontakt telefoniczny lub wysłany list.

Ta opłata odzwierciedla rzeczywisty koszt, jaki musi firma ponieść, gdy klient spóźni się ze spłatą. Aby otrzymać dodatkową pomoc, możesz zadzwonić na numer infolinii 0 801 707 990 (koszt całego połączenia wynosi 0,35 zł).

Jeśli opóźnienie w spłacie przekroczy 60 dni i pożyczkobiorca nie skontaktuje się z nami do tego momentu, zawarta umowa zostaje wypowiedziana w celu odzyskania wierzytelności.

Procedura windykacyjna

W razie braku możliwości płatności w pierwszej kolejności skontaktuj się z Swoim Przedstawicielem, który opracuje i uzgodni plan rozwiązania problemu.

Procedury windykacyjne są następujące: w przypadku niespłacenia odpowiedniej ilości rat (12) sprawa trafia do działu windykacji, następuje kontakt w sprawie spłaty pożyczki.

W przypadku dalszego niespłacenia raty postępowanie odbywa się zgodnie z zapisami polskiego prawa zatem występuje wezwanie do zapłaty, w ostateczności sprawa trafia do sądu.

W przypadku braku regulacji rat kredytowych, bank ma czas 30 dni, aby wypowiedzieć Klientowi umowę pożyczkową. Gdy okaże się, że chodzi o upadłość Klienta, czas wypowiedzenia umowy wynosi 7 dni.

Takie postępowanie może być spowodowane np. brakiem historii spłaty rat pożyczki.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Warunkiem przedłużenia jest spłata odsetek, składki ubezpieczeniowej i prowizji za przedłużenie okresu spłaty pożyczki. Pożyczka nie odnawia się automatycznie.

Aby odnowić pożyczkę należy zgłosić zapytanie miesiąc przed spłatą ostatniej raty. Odnowienie pożyczki jest możliwe tylko wtedy gdy pierwsza pożyczka była spłacana w terminie.

Wpływ pożyczki na zdolność kredytową

Określanie zdolności kredytowej Klienta opiera się głównie na analizie dochodów Klienta. Istotną rolę odgrywają również czynniki, takie jak: podjęte wcześniej zobowiązania oraz historia kredytowa Klienta.

Jeżeli raty kredytowe nie są spłacane w sposób regularny, Użytkownikowi grozi utrata pozytywnej historii kredytowej, a co za tym idzie, mogą pojawić się negatywne wpisy odnotowane w BIK.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK