Kontakt: biuro@ok-kredyt.pl

Ok-Kredyt.pl - Udzielamy Kredytów bez BIK!

Krok 1 - wybierz jaką pożyczkę potrzebujesz:

Wnioskowana kwota: 300 zł
Okres kredytowania: 3 miesiące

Krok 2 - wypełnij formularz aby otrzymać ofertę:

Krok 1 - wybierz jaką pożyczkę potrzebujesz:

Wnioskowana kwota: 1 000 zł
Okres kredytowania: 3 miesiące

Krok 2 - wypełnij formularz aby otrzymać ofertę:

Biuro Informacji Kredytowej

Jak potencjalny Klient powinien rozumieć wiarygodność? Co to jest historia kredytowa i od czego ona zależy? Z czym wiąże się ryzyko udzielenia kredytu? – To podstawowe i najczęściej zadawane pytania przez potencjalnego Kredytobiorcę. Gdzie należy szukać na nie odpowiedzi? W rozwianiu wielu wątpliwości na pewno pomoże nam ocena punktowa, która jest realizowana z uwzględnieniem danych, pochodzących z Biura Informacji Kredytowej (BIK). Czym zatem jest „ocena punktowa” i w jaki sposób można ją obliczyć?

 

„Score”, czyli ocena punktowa i sposoby jej obliczania

 

Za ocenę punktową, czyli „score” można uznać pewną ilość punktów, jaką można nabyć w trakcie zastosowania do obliczeń metody punktowej oceny ryzyka kredytowego przy jednoczesnym uwzględnieniu danych osobowych Klienta. Dane te pozyskiwane są głównie ze zbiorów banków i SKOK-ów, gdy chodzi o scoring w ramach BIK-u.

 

 

Banki i SKOK-i a ocena punktowa.

 

Metoda oceny punktowej daje wiele możliwości, do których głównie należą: szybka i obiektywna ocena ryzyka kredytowego swoich Klientów. Metoda ta jest powszechnie stosowana i sprawdza się zarówno w przypadku stałych Klientów, jak i takich osób, które zetknęły się z kredytem bankowym po raz pierwszy.

 

 

Czy wysoka ocena punktowa niesie za sobą jakiekolwiek korzyści?

 

Okazuje się, że wysoka ocena punktowa jest źródłem wielu korzyści, do których należą przede wszystkim:
• bardziej skuteczny dostęp do kredytu
• atrakcyjne oferty, powstające z myślą o Kliencie
• brak zbędnych formalności
• ocena zdolności kredytowej
• natychmiastowa decyzja kredytowa

 

 

Sposób na obliczenie własnej oceny punktowej.

 

Obliczenie własnej oceny punktowej sprowadza się do kilku bardzo prostych czynności. Klient musi przede wszystkim wypełnić wniosek o Raport PLUS z Informacją o Ocenie Punktowej i złożyć go do Biura Obsługi Klienta BIK, pamiętając o uiszczeniu opłaty. Więcej szczegółowych informacji na ten temat należy szukać na stronie internetowej www.bik.pl.

 

 

Wpływ Kredytobiorcy na swoją ocenę punktową.

 

Ocena punktowa zależy przede wszystkim od czynników, takich jak: dbałość o istniejące świadczenia i regularna ich spłata (zalicza się do tego limit w ROR oraz korzystanie z karty kredytowej) oraz racjonalne zaciąganie nowych kredytów.

Uwaga! W celu uzyskania wysokiej oceny punktowej, nie należy zaniedbywać terminowej spłaty świadczeń. Każdorazowe opóźnienie traktowane jest wyjątkowo negatywnie. Dotyczy to również posiadania limitu w ROR oraz kart kredytowych.

Stopa RRSO pożyczki

Minimalny i maksymalny okres spłaty pożyczki: Minimalny okres to 3 miesięce,a maksymalny to 60 miesięcy. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): Maksymalne RRSO wynosi 28,26%. Dla przykładu: pożyczając np. 15 000 zł na 60 miesięcy, raty miesięczne wyniosą po 422,40zł razem musimy zapłacić 25 344 zł, wówczas RRSO wynosi 28,26%.

Przykład całkowitego kosztu pożyczki Reprezentatywny przykład:
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 21,95%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 9500 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 093,88 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 9,90% w skali roku, całkowity koszt pożyczki 3593,88 zł (w tym: prowizja 1614,05 zł – 16,99%, odsetki 1979,93 zł), 40 miesięcznych rat równych w wysokości po 327,35 zł, ostatnia rata: 327,23 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.07.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Konsekwencje opóźnień oraz braku płatności rat:

Dla osób korzystających z obsługi domowej wskazany jest kontakt się ze swoim przedstawicielem, który opracuje i uzgodni plan rozwiązania problemu.

W przypadku pożyczki bez obsługi domowej (tzn. spłacanej przelewem na nasze konto), w razie niespłacenia raty w terminie, zostanie naliczona opłata za opóźnienie w wysokości maksymalnie 15 zł za każdy dodatkowy kontakt telefoniczny lub wysłany list.

Ta opłata odzwierciedla rzeczywisty koszt, jaki musi firma ponieść, gdy klient spóźni się ze spłatą. Aby otrzymać dodatkową pomoc, możesz zadzwonić na numer infolinii 0 801 707 990 (koszt całego połączenia wynosi 0,35 zł).

Jeśli opóźnienie w spłacie przekroczy 60 dni i pożyczkobiorca nie skontaktuje się z nami do tego momentu, zawarta umowa zostaje wypowiedziana w celu odzyskania wierzytelności.

Procedura windykacyjna

W razie braku możliwości płatności w pierwszej kolejności skontaktuj się z Swoim Przedstawicielem, który opracuje i uzgodni plan rozwiązania problemu.

Procedury windykacyjne są następujące: w przypadku niespłacenia odpowiedniej ilości rat (12) sprawa trafia do działu windykacji, następuje kontakt w sprawie spłaty pożyczki.

W przypadku dalszego niespłacenia raty postępowanie odbywa się zgodnie z zapisami polskiego prawa zatem występuje wezwanie do zapłaty, w ostateczności sprawa trafia do sądu.

W przypadku braku regulacji rat kredytowych, bank ma czas 30 dni, aby wypowiedzieć Klientowi umowę pożyczkową. Gdy okaże się, że chodzi o upadłość Klienta, czas wypowiedzenia umowy wynosi 7 dni.

Takie postępowanie może być spowodowane np. brakiem historii spłaty rat pożyczki.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Warunkiem przedłużenia jest spłata odsetek, składki ubezpieczeniowej i prowizji za przedłużenie okresu spłaty pożyczki. Pożyczka nie odnawia się automatycznie.

Aby odnowić pożyczkę należy zgłosić zapytanie miesiąc przed spłatą ostatniej raty. Odnowienie pożyczki jest możliwe tylko wtedy gdy pierwsza pożyczka była spłacana w terminie.

Wpływ pożyczki na zdolność kredytową

Określanie zdolności kredytowej Klienta opiera się głównie na analizie dochodów Klienta. Istotną rolę odgrywają również czynniki, takie jak: podjęte wcześniej zobowiązania oraz historia kredytowa Klienta.

Jeżeli raty kredytowe nie są spłacane w sposób regularny, Użytkownikowi grozi utrata pozytywnej historii kredytowej, a co za tym idzie, mogą pojawić się negatywne wpisy odnotowane w BIK.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK